Chorvatsko 2018

Chorvatsko 2018

Ubytování ve Vile Elka,  nedaleko Biogradu na Moru. V ceně 8 200 Kč doprava autobusem z Hodonína, polopenze, cestovní pojištění včetně storna zájezdu. Ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích s kuchyňkou a  koupelnou a v apartmánech, několik pláží (písčité, jemný štěrk, pozvolný vstup do moře),  nejbližší upravená  pláž v kempu Pine Beach asi 250 m, lehátka a slunečníky, vstupné v ceně.  Česká polopenze, snídaně formou samoobsluhy, u snídaně polévka, kterou si klienti mohou dát do lednic a sníst v poledne jako oběd. Jídelna v přízemí vily. Možnost objednání výletů u delegátky.

Účastníci zaplatí zálohu 2.000,- Kč  při přihlašování, nejpozději do 30. ledna 2018.

Doplatek nutno uhradit nejpozději do 30. 4 . 2018. Nezapomeňte platný pas nebo platný OP, kartičku zdravotní pojišťovny.

Čas odjezdu  – 6. 7. 2018 v 17 hod. z parkoviště u Finančního úřadu v Hodoníně.

Přihlášky a platby za rekondice  lze uhradit  každou středu od 9.00 hod. – 12.00 hod. 

v kanceláři SV SZPO Hodonín, Palackého 14 neb převodním příkazem, případně složenkou na účet KB 107-9039110267/0100, var. symbol 20183, do zprávy pro příjemce uveďte příjmení a místo pobytu.

Tel.: 518 352 544 nebo 727 860 475, email svszpo@seznam.cz.

 CHORVATSKO             Pakoštane – vila Elka      6. 7. až 15. 7. 2018

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích se sprchou, WC, minikuchyní
 • 7x pobytová taxa
 • 7x polopenze, snídaně formou samoobsluhy, u snídaně polévka, kterou si klienti mohou dát do lednic a sníst v poledne jako oběd. Večeře formou výdeje na talíře.
 • Služby delegáta během celého pobytu
 • Pojištění CK proti krachu
 • Doprava klimatizovaným autobusem
 • Závěrečný úklid
 • 1x povlečení – v případě výměny cena 8 EUR/osoba = 60 KN.
 • 7 x vstup do kempu Pine Beach
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí

Přímořské městečko  Pakoštane se nachází v severní Dalmácii nedaleko Biogradu na Moru. Má asi šest tisíc obyvatel. Nachází se v blízkosti tří národních parků – Vodopády Krka, Kornatské ostrovy a Paklenice. V Pakoštane najdete obchůdky, restaurace, bary. Centrum městečka se nachází cca 500 m od místa ubytování (cca 10 min chůze). Vranské jezero je vzdáleno pouze cca 1 km. Vhodné pro alergiky a astmatiky!

V areálu vily Elky je velký prostor  pro míčové hry – Jídelna s TV a DVD přehrávačem, společenská místnost – Cyklistické trasy kolem Vranského jezera – kola vlastní, nebo za poplatek v kempu Kozarica

Pláže3 hlavní:

Pláž vzdálená asi 500 m – městská pláž, jemný štěrk, pozvolný vstup do moře, v této části nejsou podél pláže stromy

Pláž vzdálená asi 600 m – písek, pozvolný vstup do moře, stromy podél pláže, restaurace, čisté moře, sprcha na pláži, pláž není přelidněná

Pláž patřící Pakoštane d.o.o. Pine Beach, asi 250 m – vstup 40 KN na celý den, dokonale upravené pláže, lehátka a slunečníky v ceně, sprchy na pláži, restaurace (po náš pobyt vstupné v ceně pobytu).

Pine beach Pakoštane – jedinečný rekreační komplex nacházející se uprostřed voňavého borového háje s vlastní písečnou pláží a křišťálově čistým mořem.
Pláž: celý areál nabízí více jak 1 km pobřeží, pláže jsou z jemného písku s pozvolným vstupem do vody, oblázkové i kamenité.  Na pláži jsou lehátka zdarma (omezené množství – 500 ks).

Přibližně 2 kilometry severozápadně od centra Pakoštane doporučujeme navštívit pláž  Pilatuša se zátokou, která má písečné dno, písečný břeh a velmi pozvolný vstup do vody – vhodné i pro nejmenší děti. Zbytek pláže je oblázkový a na obou okrajích pláže jsou skalky. Před sluncem se můžete schovat v borovicovém lese vzdáleném pouhých několik metrů od vody. K dispozici jsou WC, sprchy a restaurace. Přímo k pláži lze dojet autem po silnici vedoucí dolů od vstupní brány do areálu Pine Beach. 

Kemp Pakoštane

Popis kapacity Pine beach club Pakoštane

Pine beach Pakoštane – jedinečný rekreační komplex nacházející se uprostřed voňavého borového háje s vlastní písečnou pláží a křišťálově čistým mořem.
Pláž: celý areál nabízí více jak 1 km pobřeží, pláže jsou z jemného písku s pozvolným vstupem do vody, oblázkové i kamenité.  Na pláži jsou lehátka zdarma (omezené množství – 500 ks).

V samotném středu chorvatského pobřeží, v lokalitě mezi Jaderským mořem a přírodním parkem Vransko jezero objevíte letovisko Pakoštane. Díky přiměřené velikosti a množství pláží s pozvolným vstupem do vody je Pakoštane vhodným místem k trávení dovolené s malými dětmi.

Na jihovýchodní straně letoviska Pakoštane najdete na sebe navazující píščito – oblázkovéoblázkové pláže Janice 1 a Janice 2. Posedět a občerstvit se můžete v několika barech přímo u pláže, nechybějí tu ani sprchy. Nevýhodou je nedostatek stínu (málo stromů).

Na pláži Janica 1 se nacházejí betonová mola, hřiště na volejbal a pískoviště. Na okraji pláže (blíže k centru) se vyskytuje směsice drobnějších oblázků a písku. Janice 2 je převážně oblázková, místy i písčito – oblázková. Ve vodě jsou oblázky.

Severozápadně od centra města se nalézá písčito-oblázková pláž Punta. V hlavní sezóně je poměrně zalidněná. Vstup do vody je pozvolný. Pláž je vybavena sprchami, WC a malým dětským hřištěm.

S pláží Punta sousedí autokemp Kozarica s betonovými moly. Za kempem v zátoce Bužakovina byl vybudován moderní soukromý areál Pine Beach. Pro malé děti je ideální písečná pláž s velmi pozvolným vstupem do vody. Vyřádit se mohou na sportovních a dětských hřištích. Areál je pěkně upraven zelení, ubytovaní přenocují v bungalovech. Pro návštěvníky, kteří zde nejsou ubytováni, je vstup do areálu včetně pláže zpoplatněn.

Přibližně 2 kilometry severozápadně od centra Pakoštane doporučujeme navštívit pláž  Pilatuša se zátokou, která má písečné dno, písečný břeh a velmi pozvolný vstup do vody – vhodné i pro nejmenší děti. Zbytek pláže je oblázkový a na obou okrajích pláže jsou skalky. Před sluncem se můžete schovat v borovicovém lese vzdáleném pouhých několik metrů od vody. K dispozici jsou WC, sprchy a restaurace. Přímo k pláži lze dojet autem po silnici vedoucí dolů od vstupní brány do areálu Pine Beach.

Pro vyznavače nudismu je příhodná pláž v další zátoce vzdálené několik set metrů od Pilatuše.

Výlety 2018

1/ VÝLET LODÍ NA OSTROV MURTER– Kn/osoba    NOVINKA!

 • výlet lodí pro min. 10 osob , Nástupní místa: Biograd na Moru, Pakoštane

2/  OSTROV VRGADA – 190 Kn/osoba, dítě 6 – 12 let – 100 Kn , dítě do 6 let zdarma

 • Nástupní místo: jen z BIOGRADU NA MORU. Téměř celodenní výlet lodí na ostrov Vrgada, česky mluvící průvodce, pití (alko, nealko), fish piknik na ostrově Žižanj (chorvatský oběd – maso, ryba, salát, pití), koupání na ostrově.

3VEČERNÍ BIOGRAD LODÍ Z PAKOŠTANE  85 Kn/osoba, dítě 6 – 12 let – 55 Kn/osoba, dítě do 6 let zdarma

 • výlet lodí z Pakoštane. Večerní výlet do městečka Biograd na Moru, cca 3 hodiny, v ceně na lodi pití (alko, nealko), český mluvící  průvodce.

4/  PANORAMATICKÝ VEČERNÍ VÝLET  80 Kn dospělí, dítě 6 – 12 let 40 Kn, dítě do 6 let zdarma

 • cca 3 hodinový výlet lodí z Biogradu (19.00 – 22.00). Večerní výlet po Pašmanském kanálu. Zastávka na ostrově Pašman v městečku Tkon. V ceně pití (alko, nealko), česky mluvící průvodce.

5/  VEČERNÍ ZADAR  95 Kn/osoba, dítě do10 let – 55 Kn/osoba,  děti do 3 let  – zdarma – v případě, že sedí rodičům na klíně

 • výlet autobusem nebo autem. Večerní výlet do Zadaru, cca 3 hodiny, v ceně je doprava do Zadaru a zpět, procházka s průvodcem po Zadaru. 

6/  VEČERNÍ ŠIBENIK  110 Kn/osoba, dítě do 10 let – 70 Kn/osoba, děti do 3 let – zdarma  – pouze v případě, že sedí rodičům na klíně.

 • výlet autobusem nebo autem. Večerní výlet do Šibeniku, cca 3 hodiny, v ceně je doprava, procházka s průvodcem po Šibeniku.

7/  VODOPÁDY ŘEKY KRKY – 300 Kn/os, dítě 7- 18 let – 220 Kn/osoba, do 7 let – 145 kn/os 

 • výlet autobusem nebo autem. Téměř celodenní výlet, v ceně je doprava, vstup do národního parku Krka.
 • V případě skupiny (25 os.) cena: 280 Kn/dosp., děti 7 – 18 let 160 Kn, děti do 7 let 110 Kn

8/  VÝLET DO PARKU VIDIKOVAC– 85 Kn/osoba, děti do 18 let 75 Kn/osoba, děti do 3 let – zdarma  – pouze v případě, že sedí rodičům na klíně. Uvedená cena je včetně vstupenky do CHKO

 • výlet autobusem nebo autem do CHKO Kamenjak. Z tohoto místa je překrásné panorama přes Vranské jezero až na Kornati. Kolem stezky rostou místní byliny a rostliny. Délka výletu cca 3 hodiny. Zastávka u usedlosti Turski chan ve vesnici Vrana – dochovaná historická stavba z doby turecké nadvlády.

9/  VÝLET AUTOBUSEM DO MĚSTEČKA BENKOVAC – 70 Kn/osoba, děti do 10 let 50 Kn/osoba,     děti do 3 let – zdarma  – pouze v případě, že sedí rodičům na klíně.

 • výlet autobusem nebo autem. Ve městě Benkovac se každý 10. den v měsíci konají největší zemědělské trhy v Chorvatsku. Je to obrovský zážitek, kde od nití a špendlíků můžete koupit vše až po ovci nebo krávu. Délka výletu cca 3 hodiny, vždy dopoledne.

10/ VÝLET LODÍ PO PAŠMANSKÉM KANÁLU – 60Kn/osoba- JEN Z BIOGRADU

 • výlet lodí pro min. 10 osob po Pašmanském kanálu. Délka projíždky cca: 1,5 – 2hodiny

11/   NÁRODNÍ PARK KORNATI – 250 Kn/osoba, dítě 6 – 12 let – 130 Kn/osoba, dítě do 6 let zdarma

 • celodenní výlet lodí, nástupní místo: Biograd na Moru a Pakoštane. V ceně vstup do národního parku Kornati, doprovod na lodi, pití (alko, nealko) a jídlo po celý den – fish picnic na ostrově (chorvatský oběd – maso, ryba, salát, pití).

Novinka!!!  Jedinečná atrakce nejen v Chorvatsku, ale i v celé této oblasti Evropy.

Zábavní park se rozkládá na ploše 42.000 čtverečních metrů, jeho dominantou je panoramatické, 30 m vysoké kolo, z něhož je výhled na kanál Pašman, Kornati, Vranské jezero i pohoří Velebit.

Park má prozatím 24 atrakcí, které jsou tématicky rozděleny do 3skupin:

 1. DIVOKÝ ZÁPAD pro nejmenší
 2. STŘEDOVĚKÝ HRAD pro rodiny s dětmi
 3. VESMÍR – adrenalinové atrakce pro nejodvážnější

V areálu jsou samozřejmostí stánky s občerstvením.

Ceny vstupného:

 Dospělí   ( a starší 14 let), 135kn celodenní vstup

Děti         ( od 100cm do 14 let), 108 kn

Rodinné vstupné ( 4 a více členů)  100kn/osoba 

Cena dopravy: Pakoštane-Mirnovec a zpět 35,-kn/osoba, Biograd-Mirnovec a zpět 40,- kn/osoba

(je nutné, aby byly v autě min. 4 osoby)

 

ZÁBAVNÍ PARK JE OTEVŘEN od 14:00 do 23:00.


Fotky z pobytu