Gyor termální lázně Maďarsko 2019

Luhačovice Vltava 2018

Cena i datum bude upřesněno později – listopad 2019

Györ termální lázně jednodenní zájezd

Györ je nádherné a barevné město na půli cesty mezi Budapešťí a Vídní a předvádí obrovské množství architektonických, kulturních a přírodních pokladů.

Město je druhé nejbohatší v oblasti historických budov (mimo Budapešť) a získalo evropskou cenu v ochraně historických budov a potvrzení o rekonstrukci barokního centra města. Kostely, paláce, muzea, charakteristické rohové balkony a úzké uličky, všechny tyto připomínky historické minulosti zvou k procházce v centru města. Sakrální památky ve městě a jeho a okolí jsou památníky svědčí o 1000 roků starém maďarském křesťanství. Sv. István (Stephan) založil biskupství Győr spolu s první diecézí již před tisíci lety. Bazilika a biskupský zámek jsou symboly křesťanství západního Maďarska. Győr je město festivalů, přátel umění a těch, kteří touží po velmi kvalitní relaxaci a mohou zde najít atraktivní programy po celý rok. Tato živoucí osada s dynamickým hospodářským a obchodním rozvoj nabízí skvělé možnosti i pro setkání zástupců podnikatelského života. Příroda objímá Győr podél řek. Léčivé vody, krásná krajina a kulturně-historické skvosty zdejšího prostředí: podzemní voda Szigetköz a Pannonhalma Hills lákají lidi, kteří chtějí odpočinout a relaxovat.

Koupele
Lázně jsou umístěny na soutoku řek: Mosoni, Dunaje a Ráby, a zde si můžete vychutnat nádherný výhled na historické centrum města. Předchůdcem nynějších Termálních lázní byly sezónně otevřené koupele, které byly postaveny podle plánů Alfréda Hajóse v roce 1931 a jsou provozovány na území téměř 5 ha i dnes.
Vody z Györu již byly uvedeny ve středověkých kronikách pro jejich léčebný účinek na řadu onemocnění. Voda o teplotě 67 °C vyvěrající ze třech tepelných vrtů z hloubky 2000 metrů byla kvalifikována jako léčivá voda v roce 1978.
Rekonstruované lázně k uspokojení náročných požadavků dnešní doby, byly otevřeny pro veřejnost dne 03.10.2003.
Koupel e jsou vhodné pro všechny generace.

Léčebná voda
Termální voda obsahuje alkalické hydrogenuhličitany a chloridy a je vzhledem ke svému obsahu iodidionu klasifikována jako iodidionová léčivá voda. Významný je také obsah metasilicicové kyseliny.
Győr léčivé vody jsou velmi doporučovány pro osoby trpící nemocemí kostí a kloubů a chronických zánětlivých chorob kloubů a svalových chorob. Dále jsou doporučovány pacientkám s chronickým zánětlivým gynekologickým onemocněním, těm, kteří bojují s chronickou bronchitidou nebo plicním emfyzémem. Účinné jsou také v případě onemocnění trávicí soustavy nebo při snížené funkci štítné žlázy.

Atrakce v lázních
Pět bazénů a dvě vodní skluzavky, jedna vedoucí z výšky 64 metrů a druhá z 38 metrů. Děti si mohou hrát v samostatném bazénu. Lázně jsou bohatě vybaveny vodními zábavními prvky: horizontální gejzír, masážní trysky (v různých výškách), divoká řeka, kaskády s jeskyní a jacuzzi čekají na návštěvníky.

Termální lázně
Obsahuje dva bazény naplněné léčivou vodou (32 C ° a 38C °), termální bazén (28 C °) s masážními tryskami poskytujícím masáž zad a pasu.
Cvičení ve vodě pod vedením fyzioterapeutů pomoci relaxace probíhá zdarma každou celou hodinu a je to výborný program pro všechny generace.

Saunařská zahrada
Těm náročnějším poskytuje skvělý zážitek 5 finských saun. 2 parní kabiny a infra kabina pro čtyři osoby. Služby zahrnují vířivku pro 16 osob, vnitřní a venkovní bazény.

Při podání přihlášky musí být uhrazena záloha minimálně ve výši 2.000,- Kč, doplatek

do 31. 5. 2019. V případě, že se dotyčný rekondic nezúčastní, musí za sebe najít náhradu.

V případě, že se nenajde nový zájemce, bude ze zálohy hrazena doprava a storno poplatky.

Nezapomeňte se vzít plavky, domácí obuv, své léky, OP a průkaz zdravotní pojišťovny, průkaz ZTP, ZTP/P.

Přihlášky a platby za rekondice  lze uhradit  každou středu od 9.00 hod. – 12.00 hod.  v kanceláři SV SZPO Hodonín, Palackého 14 neb převodním příkazem, příp. složenkou na účet KB

107-9039110267/0100, var. symbol 20186  do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení, místo rekondice.  

Tel.: 518 352 544 nebo 727 860 475, email rvszpo@seznam.cz.