Budapešť 2020

Luhačovice Vltava 2018

Spolek zdravotně postižených občanů, Spolkový výbor Hodonín

Palackého 14, Hodonín – úřední den středa 9,00-12,00 hod.

 

Telefon 518 352 544 mobil 727 860 475

email svszpo@seznam.cz, www.szpo.cz

Jednodenní zájezd 10. 12. 2020
vánoční Budapešť

Spolek zdravotně postižených občanů, Spolkový výbor Hodonín pořádá ve čtvrtek 10. prosince 2020 jednodenní zájezd do Budapešti – cena 520 Kč.

Zažijte atmosféru vánočních trhů v jednom z nejkrásnějších měst Evropy v Budapešti. Úchvatné vánoční trhy nejsou rozmístěny na jednom místě nebo náměstí, ale jsou umístěny hned na několika místech v centru v těsné blízkosti. Prodejci jsou pečlivě vybírání komisí a vy si tak budete moci zakoupit originální místní výrobky.


Kromě vánočních trhů budete mít možnost vidět sídlo Maďarského parlamentu, které je největší a nejmajestátnější budovou v zemi. Je dlouhá 268 metrů, 96 metrů vysoká a nachází se v ní 691 místností. Jako inspirace pro stavbu posloužila budova Londýnského parlamentu.
Další zajímavou stavbou, je Bazilika sv. Štěpána, která je největší sakrální budovou ve městě a pojme více než 8500 lidí. Nejpodivuhodnější vnitřní lákadlo je mumifikovaná ruka krále Štěpána, která je uložena v kapli svaté Pravice.
Na Hradním vrchu naleznete nádherný gotický Matyášův chrám, Rybářskou baštu nebo Královský palác (Budínský palác) ve kterém sídlí Národní galerie, Národní knihovna, Historické muzeum a Muzeum moderních dějin. Na Hradní vrch se nejlépe dostanete lanovkou.

 

Program: příjezd do Budapešti je naplánován v dopoledních hodinách. Následuje prohlídka města, po které budeme mít volný čas na vychutnání si vánoční atmosféry, na nákupy, projít se po vánočních trzích, atd. Orientační čas odjezdu z Budapešti do ČR je v 17. hodin.